ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
اسفند ۴, ۱۳۹۵
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
اسفند ۸, ۱۳۹۵

عمل ختنه مفیداست یا مضر؟

ختنه کردن پسران

ختنه کردن پسران

ختنه نوزادان یکی از شایع ترین جراحی ها در ایالت متحده امریکا است. و اینکه این عمل برای سلامتی مردان خطرناک است یک تصور غلط است چرا که این موضوع در هیچ تحقیق و پژوهشی نشان داده نشده است.

ختنه پسران یک روش بی خطر و بی ضرر می باشد.در رابطه با فواید و خطرات احتمالی نکاتی مطرح شده است که به بررسی آنها می پردازیم:

مشکلات آلت تناسلی اقایان اعم از عفونت و سوزش هم در افرادی که ختنه کردند دیده میشود و هم در کسانی که این عمل را نکرده اند. در بحث بهداشت باید گفت با رعایت تمام نکات بهداشتی هم در صورت عدم انجام این جراحی باز هم دچار مشگل خواهید شد. اما در مورد حس جنسی در آقایان باید گفت که انجام دادن یا ندادن ختنه تاثیری ندارد و نمی توان گفت که در صورت عدم جراحی این حس در مردان کم یا زیاد می شود.

افزایش خطر عفونت ادراری در کودکان زیر یک سالی که عمل را نکرده اند وجود دارد. بااین حال, خطر ابتلا به عفونت هنوز کمتر از یک درصد است. تحقیقات جدید نشان داده است که مبتلا شدن به سرطان آلت تناسلی که تنها در پوست ختنه گاه اتفاق می افتد در کسانی که این جراحی را انجام می دهند بسیار کم است. علاوه بر این, نکاتی هم در مورد اینکه این عمل مانع از بیماری های مقاربتی نظیر ایدز و…میشود هم وجود دارد .در نتیجه می توان چنان گفت که وجود داشتن و نداشتن این نوع جراحی پزشکی در زندگی آقایان تاثیر به سزایی دارد. بااین حال , درسال ۲۰۰۲ مطالعات نشان داد که این عمل موجب کاهش خطر عفونت ویروس پاپیلومای آلت تناسلی می شود و همچنین کاهش خطرابتلا به سرطان گردن رحم در زنانی که مردانشان این عمل را انجام داده اند.

ختنه

یک عمل خوب حدود ۱۵ دقیقه یا شاید هم کمتر طول بکشد لذا هیچ سختی طی عمل وجود ندارد و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

www.parents.com