دلایل رواج ختنه در بین اروپا و آمریکا

ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
فوریه 22, 2017
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
فوریه 26, 2017

دلایل رواج ختنه در بین اروپا و آمریکا

بعد از جراحی و ختنه کردن چه اتفاقی می افتد؟

بعد از جراحی و ختنه کردن چه اتفاقی می افتد؟

مسلماً علت رواج ختنه در بین مردم اروپا و آمریکا اجبار دینی نیست چون اغلب این مردم مسیحی هستند. بنابراین اگر علت این رواج را بخواهید، باید آن‌را در فواید علمی ختنه کردن جستجو کنید.

چنانکه امروزه آیین قدیمی و اولیه دین اسلام به دلایل کاملاً روشن علم پزشکی از نظر حتی مردم غیر مسلمان، لازم به نظر می رسد. ‌شاید مهم‌ترین فایده اینکار، پیشگیری از ابتلای نوزادان و شیرخواران به عفونت‌های دستگاه ادراری باشد. عفونت ادراری نوزادان و شیرخوران می تواند عوارضی داشته باشد که بسیار خطرناک است.

اولین  بار این عمل در مصر اتفاق افتاد. تا آنجا که ما از سوابق تاریخی می دانیم, سرزمین فراعنه در مصر پیشگام در اینکار بوده است. اولین اشاره به قدمت آن به حدود 2400 سال قبل از میلاد برمیگردد. با توجه به حکاکی های مشاهده شده توسط محققان از جمله چاقو, جراح, چخماق و پماد و سایر نمادها در مصر, میتوان گفت ختنه در این کشور یک امر مهم تلقی میشده است. این جراحیدر مصر باستان در مراحل اولیه رشدانجام نمی شد و از دوران کودکی به نوجوانی انتقال یافته بود البته علت اینکار مشخص نیست احتمالا به دلیل میزان تحمل و کمبود امکانات پزشکی آن زمان , این عمل را در برزرگسالی انجام میدادند.

در ایلات متحده ختنه با استفاده از سه روش انجام میشود: گیره Gomco- گیره پلاستیبل و گیره Mogen که از دو تیغه صاف ساخته شده است و برای قطع جریان خون در پوست ختنه گاه از آن استفاده میشود. پلاستیبل یک دستگاه پلاستیکی است که برروی سرآلت زیرپوست ختنه گاه قرار میگیرد. دکتر یا پرستار با یک باند مخصوص سر آلت را میبندند تا خونریزی قطع شود. در روش پلاستیبل ممکن است در طول یک هفته یا بیشتر , پوست ختنه گاه بیفتد.

در کشور آمریکا که یک کشور مسیحى است در هر بیست و شش ثانیه یک نوزاد پسر اعم از مسیحى، یهودى و مسلمان ختنه مى شوند.

آخرین آمار سالیانه نشان داده است در سال گذشته در آمریکا تعداد یک میلیون و دویست و پنجاه هزار نوزاد پسر  مورد جراحی قرار گرفته اند که ?? درصد توسط متخصصین زنان و زایمان انجام شده است.

 

 

دلایل رواج ختنه در بین اروپا و آمریکا

Call Now Button