ختنه به چه دلیل انجام می شود؟

با ختنه کردن از سرطان آلت تناسلی جلوگیری کنید!
سرطان آلت تناسلی مردان
اکتبر 13, 2016
ختنه و تاریخچه آن در جهان
آیا حاضر به ختنه کردن نوزادتان هستید؟
دسامبر 8, 2016

ختنه به چه دلیل انجام می شود؟

بعد از جراحی و ختنه کردن چه اتفاقی می افتد؟

بعد از جراحی و ختنه کردن چه اتفاقی می افتد؟

چرا ختنه؟!

ختنه عملی است که در آن پوست اضافه سرآلت تناسلی برداشته میشود. با وجود اینکه در کشور, اعتقادات مذهبی عامل اصلی و مهم انجام این نوع عمل می باشد اما امروزه از ختنه به عنوان یک جراحی علمی یاد می شود و حتی در بسیاری از کشورها با وجود اینکه از نظر مذهبی نیازی به این کار ندارند اما آن را انجام می دهند.

همانطور که بدیهی است پسران با یک کلاهک پوستی, که به آن پوست ختنه گاه گفته میشود به دنیا می آیند که سر آلت تناسلی را پوشش می دهد.

در ختنه اتفاقی که می افتد بدین شرح است که پوست ختنه گاه با جراحی برداشته می شود. هرساله تعداد زیادی نوزاد پسر در نقاط مختلف ختنه می شوند که نرخ این آمار بسته به میزان مذهبی بودن در کشورهای مختلف, متفاوت است.

پدر مادرانی که اغلب ختنه را برای فرزندان خود انتخاب می کنند این کار رابه دلیل اعتقادات مذهبی, و نگرانی هایی در زمینه بهداشت و یا به دلایل فرهنگی و اجتماعی, مانند اینکه گاها والدین دوست دارند پسران تازه متولد شده شبیه سایر مردان در خانواده باشند.

چرا ختنه انجام می شود؟

اگر تصمیم گرفتید که پسر خود را در بیمارستان ختنه کنید, پزشک متخصص اطفال یا دکتر خانوادگی شما و حتی دکتر متخصص زنان هم بهترین مشاوران شما می توانند باشند و قطعا به شما پیشنهاد می کنند که فرزند خود را قبل از اینکه به منزل ببرید ختنه کنید. دکتر  می تواند هم روش ها و هم ریسک های ممکن را به شما توضیح دهد. مثلا اینکه ختنه کردن در بعد از دوران نوزادی می تواند یک روش پیچیده تر باشد که معمولا نیاز به بیهوشی عمومی دارد.

از آنجایی كه ختنه عمل شایعی در دنیا است نمی‌توان این جراحی را محدود به جراحان اطفال كرد بلكه همه جراحان می‌توانند انجام دهند؛ لازم است سطح آگاهی جراحان بالا برده شود همچنین دوره‌های آموزشی و روش‌های مختلف ختنه به آنها نیز آموزش داده شود.