ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
فوریه 22, 2017
از مزایای ختنه تا خطرات احتمالی در آن!
پوست ختنه گاه عامل اصلی عفونت در مردان
فوریه 26, 2017

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

آیا ختنه در نحوه خوابیدن یا خوردن نوزادان تاثیر می گذارد؟

تغذیه: برخی از نوزادان درست بلافاصله پس از ختنه احساس گرسنگی می کنند و از شیر مادر تغذیه می کنند, بسیاری از کودکان هم میل به اینکار ندارند. درد و تورم در اثر انجام این عمل ممکن است در میزان و نحوه شیر خوردن نوزادان اختلال ایجاد کند.

الگوی خواب: بسیاری از والدین نگران این موضوع هستند چراکه درست پس از انجام ختنه, نوزادان معمولا طولانی مدت می خوابند. اما باید بدانید که جدا کردن قسمتی از پوست آلت تناسلی تجربه ای دردناک, استرس زا و خسته کننده برای فرزند شما می باشد و خوابیدن کمک بسیار زیادی برای تسریع فرایند بهبود است . در نتیجه به کودک خود حق بدهید اگر این خستگی را با خوابیدن های طولانی مدت رفع می کند.

آیا چیزه دیگری است که می بایست بدانیم؟

طبق آمار با افزایش تعداد مردانی روبه رو هستیم که در سنین نوزادی این جراحی را انجام داده اند, به عبارت دیگر انجام این عمل در سنین نوزادی بیشتر دیده شده است تا سنین بزرگسالی.

ناراحتی: بعد از عمل برخی از افراد از سایش سر آلت تناسلی احساس ناراحتی می کنند که بعد از گذشت دوران بهبود این امر برطرف می شود.

تاثیرات ختنه بر خوابیدن نوزادان

نعوظ دردناک: مردان در طول زندگی حتی قبل از تولد دچار نعوظ می شوند. و جالب است بدانید پوست ختنه گاه شرایط بهتری برای نعوظ فراهم می کند. در نتیجه بعد از از بین بردن این قسمت پوست , برخی افراد نعوظ را دردناک گزارش داده اند.

زخم: زخم های این عمل در هر فرد به یک شکل است و به عبارتی مرد به مرد دردها متفاوت می باشند.  در برخی از افراد این دردها قابل توجه تر از بقیه می باشد. بیشتر افراد از حالت های زخم خود برروی آلت آگاهی دارند و تمامی شرایط بهبود را متوجه می شوند. اما در بعضی مردان هم این زخم ها بسیار دردناک دیده شده است.

http://www.nocirc.org/publish/pamphlet5.html