بهترین سن ختنه برای نوزادن

مراقبت بعد از جراحی ختنه
مراقب عفونت بعد از ختنه کردن نوزاد باشید!
می 3, 2017
چرا ختنه کردن نوزاد پسر مهم است؟!
آیا حضور والدین برای ختنه کردن نوزاد ضروریست؟
می 10, 2017

بهترین سن ختنه برای نوزادن

بهترین سن ختنه

بهترین سن ختنه

ختنه یک مساله بحث برانگیزی می باشد که بین پزشک و والدین مشترک است. اما سوالی که بین والدین مشترک است این است که بهترین سن ختنه چه زمانیست؟ خصوصا برای نوزادان بهترین سن ختنه را چه موقع می توان دانست؟

بهترین زمان برای ختنه بین ۲۴ و ۷۲ ساعت اولیه تولد نوزاد می باشد. پزشکان قبل از آن را توصیه نمی کنند، زیرا کمک زمینه هر بیماری را دارد. بهترین سن ختنه یا زمان ختنه همین زمانیست که برایتان مطرح کردیم. با مراجعه نزد یک متخصص اطفال یا پزشک خانوادگی می توانید انجام دهید.

بهترین سن ختنه

در اولین روزهای بعد از تولد، نوزادان خونریزی کمی دارند، و در طی ختنه هم کمتر گریه و زاری می کنند. خیلی سریع هم بعد از تولد رگ های خونی شان در اطراف آلت تناسلی رشد می کند و پوست ختنه گاه تغییر می کند و شروع به رشد در اطراف و سر آلت تناسلی می کند. هر چه بیشتر صبر کنید، خطر بیشتری کودکتان را تهدید می کند. زیرا نیاز به بخیه می باشد تا از خونریزی جلوگیری شود.

زمانی که نوزاد ۲ الی ۳ هفته اش می باشد، آگاهی بیشتری نسبت به هر ناراحتی از جراحی دارد. از نظر فنی هیچ تفاوتی بین انجام ختنه روی نوزاد شش ماهه و نه ماهه نیست. حتی یک نوزاد یک ماهه هم درد زیادی تحمل می کند.

به خاطر دردی که نوزاد از ختنه در سن دوهفتگی می کشد، پزشکان توصیه می کنند بیحسی بعد از این سن روی نوزاد اعمال شود. اکثر پزشکان علاقمند به انجام این جراحی روی هر نوزادی زیر ۵ سال نیستند.

منبع : http://www.justthefactsbaby.com

مطالب مرتبط :

آیا ختنه از سرطان پروستات جلوگیری می کند؟

ختنه مردان جهت پیشگیری از بیماری ایدز

ختنه عاملی برای جلوگیری از هرپس ژنیتال

Call Now Button