ارتباط ختنه کردن با واکسیناسیون

ختنه کردن نوازد با حلقه
ختنه کردن نوازد با حلقه
فوریه 12, 2017
ختنه کردن نوزاد
نرخ ختنه کردن نوزادان پسر در آمریکا کاهش یافته!
فوریه 22, 2017

ارتباط ختنه کردن با واکسیناسیون

ختنه کردن پسران

ختنه کردن پسران

برخی والدین از روی دلسوزی ختنه کردن پسرشان را به تاخیر می اندازند. گاه این سوال هم پیش می آید که مایل به ختنه کردن پسرشان هستند یا خیر.

  1. مطالعات نشان داده که مزایای این جراحی از عوارض و خطراتش بیشتر است.
  2. مطالعه ای روی ختنه مردان نشان داده که می تواند به اندازه واکسیناسیون مفید باشد.
  3. از عفونت های شدید جلوگیری می کند و به نظر می رسد کاملا روش امنی به نظر می رسد.

ختنه برای زیبایی در حال حاضر موجود است اما به صورت خصوصی. به دنبال چنین مطالعه ای گفته می شود که در سیستم عمومی، ختنه مردان موضوعی برای بحث بوده است.

اما در حال حاضر در مطالعه ای جدید یافت شده که چنین جراحی می تواند به اندازه واکسیناسیون برای محافظت پسربچه ها در برابر عفونت های شدید مفید باشد.

محققان استرالیایی یافته اند که مزایای این روش باعث شده خطرات آن از 200 به یکی رسیده. مردان ختنه نشده در برابر 80% خطرات در ناحیه پوست ختنه گاه می باشند. که نیاز به توجه پزشکی دارد.

ارتباط ختنه کردن با واکسیناسیون

یک محقق برجسته انگلیسی درباره مزایای ختنه کردن که بسیار مهمتر از خطرات آن می باشد، یافته است.  “در طول زندگی تان بیشتر از یکی یا دومردی که ختنه نکرده اند، از یک بیماری شدید رنج می برند ، آن هم به خاطر پوست ختنه گاهشان می باشد. ” این ها به گفته پروفسور برایان موریسريال استاد دانشگاه سیدنی می باشد.

در مقایسه، خطر یک رویداد خیلی بد به خاطر ختنه از یکی در 250 تا می باشد، یا حتی کمتر از یک درصد می باشد.

همچنین به گفته دکتر موریس هنوز هیچ شواهدی از اثر سو عملکرد آلت تناسلی، حساسیت جنسی و یا لذت جنسی گزارش نشده است.

مطالعه ای جدید نشان داده است که این عمل بحث برانگیز می تواند به اندازه واکسیناسیون مفید بوده و از پسران دربرابر عفونت های شدید محافظت می کند.

تحقیقی روی عملکرد ختنه مردان انجام شده است که نشان می دهد از شرایطی مثل عفونت ادراری، بیماری های التهابی، عفونت های مقاربتی و سرطان های دستگاه تناسلی جلوگیری می کند. ختنه برای زیبایی در حال حاضر در بیمارستان های عمومی استرالیا ممنوع شده است؛ گرچه در خصوصی ها همچنان انجام می شود.

دکتر موریس می گوید که ختنه یک مداخله بهداشت عمومی مطلوب بود و در بیمارستان های عمومی هم معرفی شد. مزایای زیادی دارد اما عوارض کمی شبیه به زمان واکسیناسیون نوزاد دارد. طبق کالج سلطنتی پزشکان استرالیایی مهمترین شرایطی که بتوان از ختنه سود برد، عفونت های مکرر ادراری در نوزادان می باشد و بیماری های مقاربتی مثل HIV که می تواند از طریق بزرگسالان منتقل شود، جلوگیری از این موارد می باشد.

منبع : http://www.dailymail.co.uk

مطالب مرتبط :

ختنه کردن نوازد با حلقه

ختنه پسران در اسلام

6 دلیل برای ختنه

Call Now Button