آیا برای عمل از بیهوشی استفاده می شود

دلایل رواج ختنه در بین اروپا و آمریکا
چرا نوزادان هنگام ختنه کردن گریه نمی کنند؟
بهمن ۶, ۱۳۹۵
پوست ختنه گاه چیست؟
پوست ختنه گاه چیست؟
بهمن ۱۳, ۱۳۹۵

آیا برای عمل از بیهوشی استفاده می شود

آیا برای عمل از بیهوشی استفاده می شود؟

آیا برای عمل از بیهوشی استفاده می شود؟

آیا قبل از عمل ، آلت تناسلی نوزاد را بی حس می کنند؟

سوالی ممکن است برای والدین نوزادان پیش آید.در جواب باید گفت که در این جراحی که پوستی که نوک آلت تناسلی برداشته می شود. چند سالی عملی معمول در آمریکا بود و چند کشور دیگر این جراحی را روی نوزادان تازه متولد شده انجام می دادند. همچنین معمول بود که عمل را بدون بیهوشی یا بیحس کننده انجام دهند. با فرض بر اینکه نوزادان درد را تحمل نمی کنند و یا به یاد نمی آورند. گرچه مطالعات اخیر نشان داده است که نوزادان درد را تجربه می کنند و تغییراتی در ضربان قلب، فشار خون و هورمون استرس به همراه ختنه دیده شده است. در نتیجه متخصصان پزشکی فعالانه بحث می کنند که آیا باید به طور معمول انجام شود! و اگر انجام شود، امن ترین و انسانی ترین راه برای انجام آن چیست.

در سال ۱۹۹۹ آکادمی اطفال آمریکا خط مشی جدیدی را برای ختنه منتشر کردند. بر این قرار بود که شوهد موجود مزایای پزشکی ختنه پسران تازه متولد شده را نشان می داد. گرچه این داده ها برای پیشنهاد یک جراحی معمول مناسب نبود… برای اینکه یک انتخاب آگاهانه باشد، والدین باید اطلاعات درستی می دادند و فرصتی فراهم می شد تا درباره این تصمیم بحث کنند.

والدین نیاز دارند تا از مزایا یا خطرات آن بدانند تا انتخاب کنند. بسیاری از والدین به دلایل مذهبی و فرهنگی این جراحی را انتخاب می کنند. برخی هم بر این عقیده بودند که این امری طبیعیست و باید این پوست سر آلت تناسلی بماند و نمی خواستند درگیر جراحی و درد و هزینه آن شوند

ضرورت عمل

دلایل مختلفی برای ضرورت ختنه نوزاد وجود دارد.کودکانی که ختنه می‌شوند احتمال عفونت ادراری در آنها نسبت به کودکاني كه ختنه نمي‌شوند،۱۵ برابر کمتر است. تحقيقات نشان داده كه با انجام ختنه احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلي در سنين بالا به مراتب کمتر مي‌شود. ضمن آنکه اين جراحي ساده و سرپايي احتمال انتقال عفونت‌هایی که بعد از ازدواج ممکن است از طریق رابطه زناشويي ایجاد شود را کاهش مي‌دهد. همچنین احتمال انتقال عفونت ایدز نیز به این ترتیب کمتر می‌شود،بنابراین باتوجه به اینکه عفونت ادراری در کودکان زیر ۶ ماه بیشتر است، توصیه مي‌شود ختنه در سنین پایین انجام شود.

دکتر امیر بهتاش امیری کلینیک ختنه نوزادان تهران

برای دیدن ویدئو ختنه میتوانید به صفحه ویدئو و عکس ختنه مراجعه کنید .

عمل بدون بیهوشی

اگر هم والدین به دنبال راهی برای کم کردن درد هستند، چند گزینه برای آرام کردن این درد می باشد :

کرم بی حس کننده : این کرم ها دارای لادوکائین و پریلوکائین می باشند. روی سر آلت تناسلی باید به مدت ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بماند قبل از جراحی تا آن را بی حس کند. آلت تناسلی را بی حس می کند و دردش را در طی جراحی تسکین می بخشد.

تزریق داروی بیحسی : دو متد برای بی حسن کردن آلت تناسلی با تزریق می باشد. عصب های آلت تناسلی در طی جراحی بی حس است و بعداز ۲ ساعت بیحسی از بین می رود. مطالعاتی نیز نشان می دهد که درد جراحی با تزریق کمی بیشتر از کرم موثرتر است.

داروی مسکن دهانی : به نوزاد ماده ای آغشته به ساکارز می دهند که درد را کم می کند و قطره استامینوفن بعد از جراحی خیلی کمک می کند.

انواع روش ها :

یک روش گذاشتن حلقه برای انجام آن یک حلقه به دور آلت نوزاد قرار داده و با نخ آن را گره می زنند و حدود ۱۰ روز نگه میدارند تا پوست سیاه شده و جدا شود. روش دیگری بریدن پوست می باشد . بین روش بریدن با چاقو و کوتر برقی شبیه هم هستند و هیچ فرق خاصی ندارند .

 

مطالب مرتبط :

دلایل ارائه شده برای ختنهء نوزادان

ارتباط بین ختنهء و بیماری ایدز در مردان

راهنمایی های ضروری بعد از جراحی ختنهء در نوزادان و بزرگسالان